BIBLIOTEKARZ mgr Joanna Bartoszcze-Wójcik

Powody, dla których warto czytać książki

1. Redukuje stres
  2. Poprawia pamięć
  3. Inspiruje
  4. Rozwija wyobraźnię
  5. Poprawia skupienie i koncentrację
  6. Poszerza słownictwo
  7. Zwiększa atrakcyjność dla płci przeciwnej
  8. Stymuluje mózg
  9. Rozwija wrażliwość na sztukę
  10. Wrażliwość na innych ludzi
  11. Poszerza wiedzę
  12. Zwiększa zdolności analityczne
  13. Poprawia pisanie
  14. Pomaga zasnąć
  15. Kształtuje osobowość

Zachęcam ! Czytaj jak najwięcej !

KALENDARZ BIBLIOTEKARZA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI – 2 KWIETNIA Święto powstało w 1967 r. z inicjatywy Międzynarodowej Izby do Spraw Książek dla Młodych Ludzi. Promocja literatury dziecięcej i młodzieżowej.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH – 23 KWIETNIA. Święto ustanowione w 1995 r. przez UNESCO. Promocja czytelnictwa i edytorstwa, jak również upowszechnianie wiedzy na temat ochrony własności intelektualnej i praw autorskich.

DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK – 8 MAJA Święto zostało ustanowione w 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Szkolnych.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM - 1- 8 CZERWCA Święto powstało w 2002 r. z inicjatywy Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

,,KSIĄŻKI’’

Książki…jak one dają nam wiele.

Czytane są nie tylko w niedzielę.

Książki to spisane historie różnych ludzi.

Czytając je nigdy nie będziesz się nudził.

Książki toteż bajki i baśnie.

Każdy maluch przy nich milej zaśnie.

Żaden wielki uczony, ich wszystkich przeczytać nie zdoła.

Wiem także jak dla nich ważna jest szkoła.

Geografia, fizyka, muzyka znajduje się w podręcznikach.

Z nich uczymy się w szkole i w domu.

Ile tej wiedzy przekazują i komu?(…)

Cały świat z nich korzysta i czyta.

Księgozbiór w bibliotece szeroko nas wita .

Czytają Ci duzi i Ci mali.

Książka ich świat doskonali.

Czytamy więc książki  nie tylko od święta.

By poznawać nasz świat, religię, rośliny, zwierzęta.

Autor: Klaudia Stachyra uczennica klasy 5 b

PROJEKT ,,CZYTAMY KSIĄŻKI’’

Propozycja działań w ramach projektu : Zareklamuj w ciekawy sposób przeczytaną, ulubioną książkę. Ułóż wiersz promujący czytanie książek. Wykonaj ilustrację do przeczytanej książki.
Zaprezentowane działania uczestników:

• Martyna Marciniak uczennica klasy 3 -ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI ,, Brzydkie kaczątko’’ Hansa Christiana Andersena
  • Małgorzata Wróblewska uczennica klasy 5a-ILUSTRACJA DO KSIĄZKI ,, Zosia z ulicy Kociej’’ Agnieszki Tyszki
  • Klaudia Stachyra uczennica klasy 5 b – wiersz ,, KSIĄŻKI’’, reklama  lektury i  ilustracja,, Tajemniczy ogród’’ Burnetta Francesa Hodgsona
  • Julia Raś uczennica klasy 7- ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI ,, Saga Zmierzch 2’’ seria powieściamerykańskiej pisarki Stephenie Meyer
  • Aleksandra Raś UCZENNICA KLASY 7 - ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI,, Saga Zmierzch’’ seria powieściamerykańskiej pisarki Stephenie Meyer