REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W BEŁŻYCACH I DO KLAS PIERWSZYCH

Rozpoczynamy zapisy do grup przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021.

Dysponujemy wolnymi miejscami we wszystkich grupach wiekowych.

Naszym priorytetem jest zapewnienie dzieciom wszechstronnego rozwoju odpowiednio do indywidualnych potrzeb i możliwości. Zapewniamy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki w atmosferze ciepła i akceptacji każdego dziecka.  W przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe: rytmika, j. angielski, religia.

Dzieci mają możliwość korzystania ze wsparcia specjalistów w zakresie:

• pedagogiki,
  • terapii pedagogicznej ( dysleksja, dysgrafia, dysortografia),
  • wczesnego wspomagania rozwoju,
  • terapii logopedycznej,
  • rewalidacji, pedagogiki specjalnej,
  • fizjoterapii,
  • terapii integracji sensorycznej,
  • surdopedagogiki,
  • wsparcia dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (autyzm, zespół Aspergera).

Zapisy przyjmujemy w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bełżycach , ul. Tadeusza Kościuszki 148,  od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.  Telefon: 81 517 31 93.

Prosimy o składanie wniosków do 1 marca 2019r.

L.p.

Czynności rekrutacyjne

w postępowaniu rekrutacyjnym

w postępowaniu uzupełniającym

1.

Składanie deklaracji o kontynuacji uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego

od 09.03.2020 do 13.03.2020

w godz. 7.30 – 15.00

-----------------------

2.

- Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej

- Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

od 16.03.2020  od godz. 7.30

do 27.03.2020  do godz. 15.00

od 20.04.2020 od  godz. 7.30

do 24.04.2020 godz. 15.00

3.

do 01.04.2020

do  29.04.2020

4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

02.04.2020 o godz. 12.00

30.04.2020 o godz. 12.00

5.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

od 03.04.2020 od godz. 8.00

do 10.04.2020 do godz. 15.00

od 04.05.2020  godz. 8.00

do 08.05.2020 godz. 15.00

6.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

17.04.2020 godz. 12.00

12.05.2020   o godz. 12.00

DOKUMENTY:

1. Deklaracja kontynuacji do OP

2. Wniosek o przyjecie dziecka do przedszkola OP nr 2

3. Wniosek o przyjecie dziecka do kl.I SP

5. załącznik 1 - oświadczenie o uczęszczaniu dziecka

6. załącznik 2 - oświadczenie o zatrudnieniu

7. załącznik 3 - oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

8. Oświadczenie do OP

9. Wniosek na świetlicę

10. Oświadczenie do kl I SP

VIII Mistrzostwa Polski w szybkim pisaniu na klawiaturze już 4 kwietnia 2020r. w Krakowie!
14 lutego nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach online za pośrednictwem przygotowanej strony eliminacyjnej: https://konkursy-interinfo.pl.
Najlepsi w naszej szkole to: I miejsce - Bartosz Brodziak, uczeń klasy VI, II miejsce - Joanna Dyś, uczennica klasy VII oraz III miejsce - Dorota Anasiewicz, uczennnica klasy VII.
Uczniom gratulujemy szybkości, odwagi i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

11 lutego 2020 r. obchodzony jest na całym świecie Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI 2020 odbywa się pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W tym roku jesteśmy zachęcani do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i  bezpiecznego środowiska online.  Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W lutym w naszej szkole odbywają się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci, mające na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży o zagrożeniach czyhających na nich w wirtualnym świecie, a także o sposobach radzenia sobie z nimi. Ponadto klasy 5 i 6 przez cały luty  mają do wypełnienia misję: Bezpieczny Internet. Tym sposobem nasza szkoła zasili szeregi Sieciaków, a jest już ich blisko 180 000. Klasy te uczestniczą w kursie e-learningowym, poprzez który zdobędą wszystkie informacje i  umiejętności, by móc bezpiecznie korzystać z Internetu.

Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Kolejne działania w tym zakresie w naszej szkole już w  marcu!

Pamiętajmy, że razem możemy więcej. Zatem…działajmy razem!

Szczególne podziękowania składamy Rodzicom Wolontariuszy oraz Wolontariuszom z klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej za przygotowanie pysznych ciasteczek.

Zdjęcia

Nasi uczniowie przystąpili dziś do Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego MISTRZ KOMPUTERA. To pierwszy etap i trzymamy za nich kciuki! Kolejny już 25 marca. Życzymy powodzenia.