Czym jest RODO?

RODO (GDPR) – Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Celem regulacji jest zapewnienie swobodnego przepływu danych osobowych pomiędzy państwami członkowskimi, ale także wprowadzenie zasad, zgodnie z którymi przetwarzanie danych osobowych będzie ujednolicone na terenie całej Unii Europejskiej. Rozporządzenie zaczęło obowiązywać od dnia 25 maja 2018r.


     W związku z powyższym, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)

informujemy, że:

1.Administratorem Pana/Pani danych osobowych oraz danych osobowych Pana/Pani dziecka jest Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi                      

z siedzibą w Bełżycach ul. Tadeusza Kościuszki 148, tel. 81 517-23-12, adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                

2.Inspektorem Ochrony Danych jest Jarosław Czerw, adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., adres do korespondencji:Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi, ul. Tadeusza Kościuszki 148, 24-200 Bełżyce

Kontakt z Administratorem Danych i Inspektorem Ochrony Danych:

Administrator DanychTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi

24-200 Bełżyce

ul. Tadeusza Kościuszki 148

Inspektor Ochrony DanychTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane osobowe, będą przetwarzane na podstawie obowiązującego prawa i na podstawie zgody. Dane nie będą przekazane odbiorcy w państwie trzecim lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje prawo do:

- żądania od Administratora dostępu do Pani/Pana danych osobowych,

- żądania od Administratora sprostowania Pani/Pana danych osobowych,

- żądania od Administratora usunięcia Pani/Pana danych osobowych,

- żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,

- wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,

- przenoszenia Pani/Pana danych osobowych,

- wniesienia skargi do organu nadzorczego.