Dnia 8 listopada 2019 r. uczniowie zaprezentowali inscenizację historyczną poświęconą świętu niepodległości.

Wcielając się w upersonifikowane postacie: Ojczyzny, zaborców  (trzech czarnych orłów) oraz  marszałka Józefa Piłsudskiego  i jego żołnierzy przedstawili historię Polski. Grze aktorskiej towarzyszyła recytacja utworów patriotycznych oraz  fragmenty opisujące wydarzenia historyczne czytane przez narratorów. Następnie uczennice wykonały taniec z białymi i czerwonymi szarfami, z których w finalnej scenie ułożyły flagę Polski. W trakcie przedstawienia zostały odśpiewane pieśni patriotyczne wykonane przez dwie uczennice z chóru szkolnego. Oprawę inscenizacji tworzyły daty  ( rozbiorów, powstań narodowych, odzyskania niepodległości ) widniejące na pudłach kartonowych imitujących ceglany mur, które zostały wniesione kolejno przez uczennice.

Przedstawienie zostało również zaprezentowane dnia 11 listopada w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Za swój występ uczniowie zostali nagrodzenie gorącymi brawami przez licznie zgromadzoną widownię. Wszystkim podobały się kostiumy, scenografia, gra aktorska, recytacje oraz śpiew uczniów.

Zdjecia z wydarzenia