16 września  uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami szkół w Krzu i Chmielniku uczestniczyli w Pokazach Fizycznych organizowanych już po raz 60-ty przez UMCS.

W tegorocznym  programie znalazły się doświadczenia z elektryczności, rezonansu, ruchu obrotowego i termodynamiki.  Wszystkie prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć doświadczenia, których nie ma możliwości wykonać w szkolnej sali lekcyjnej.  Prowadzący w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli prezentowane zjawiska fizyczne, co na pewno ułatwi naukę przedmiotu postrzeganego jako trudny. Po naukowych atrakcjach przyszedł czas na aktywność fizyczną- pojechaliśmy do JUMP XL. Zabawy w parku trampolin były świetną okazją do integracji międzyszkolnej.

Następne Pokazy Fizyczne za rok, zachęcam do udziału .

Agnieszka Fedorowicz-nauczycielka fizyki