4 czerwca 2019r. uczniowie klasy I i II byli na wycieczce w Bałtowie – krainie dinozaurów. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Sabathówki, w której dobra czarownica opowiada o historii tego miejsca.

Amerykańskim, żółtym autobusem jeździliśmy po bałtowskim zwierzyńcu i oglądaliśmy różne zwierzęta na wybiegu. W drodze powrotnej podziwialiśmy miniatury zamków Polski. Kolejnym punktem wycieczki był obiad, który wszystkim bardzo smakował i którego niektórzy z nas nie mogli się doczekać. Prehistoryczne oceanarium wywołało zachwyt i przerażenie. Duże wrażenie wywarł na nas Jurapark, w którym podziwialiśmy modele dinozaurów naturalnej wielkości. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o przeszłości Ziemi i Bałtowa. Podczas warsztatów plastycznych rozwijaliśmy swoją wyobraźnię i poznaliśmy różne pojęcia z zakresu paleontologii. Następnie odwiedziliśmy park rozrywki, wymarzone miejsce do dziecięcych zabaw. Na olbrzymim placu zabaw wyładowaliśmy nadmiar naszej energii.  Mimo zmęczenia nie opuszczał nas dobry humor.

Zdjęcia z wydarzenia