1 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach odbył się Eko Piknik Rodzinny, którego organizatorem była Rada Rodziców prężnie działająca przy szkole.

W związku z przypadającym na ten dzień Dniem Dziecka najważniejszymi uczestnikami były oczywiście dzieci oraz liczni goście. Spotkanie rozpoczęło się przekazaniem przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 - p. Marzenę Wojnicką symbolicznego klucza do bram szkoły na ręce przedstawiciela rodziców. Przybyli goście mogli miło spędzić czas podziwiając występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkoły,turniej piłki nożnej, pokazy strażackie oraz pokaz pierwszej pomocy, pokaz motocykli i wystawę prac plastycznych. Przedstawione zostały również wyniki konkursu "Fotowoltaika" oraz prezentacje przygotowane przez niektórych sponsorów pikniku. Dla dzieci przygotowano atrakcje w postaci zabaw z animatorami, malowania buziek, zabaw z bańkami mydlanymi w różnych rozmiarach i formach, zabaw na dmuchanym zamku, możliwości przejażdżki konnej i motocyklowej, waty cukrowej oraz popcornu. Ponadto odbył się również kiermasz książek, z którego dochód przeznaczony zostanie na powiększenie zasobów biblioteki szkolnej. Dla wszystkich zgromadzonych dostępne były specjały zgrilla, zaś miłośnicy słodkości mogli skorzystać z odbywającego się jednocześnie kiermaszu ciast. Finałową atrakcją pikniku był występ znanego i cenionego KABARETU FIFA-RAFA, który wywodzi się z naszej gminy.

 

 

Zdjęcia z wydarzenia