Przedstawienie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791roku Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej konstytucję. Corocznie upamiętniamy ten ważny fakt historyczny.

Jest to dzień wolny od pracy i nauki więc uroczysty apel odbył się 08 maja 2019 roku z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie klas IV b pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Bartoszcze-Wójcik. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod kierunkiem pani Beaty Żywickiej. Uczniowie wystąpili w  otoczeniu scenografii i  w strojach historycznych przenosząc się w czasie na Zamek Królewski, gdzie odbywały się obrady sejmu. Przedstawienie  rozpoczął polski taniec narodowy- polonez, dawniej nazywany tańcem dworskim, korowodowym. Wszyscy aktorzy odegrali pięknie  swoje role łącząc je ze śpiewem patriotycznych pieśni w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie słowa podziękowania przekazała  wychowawczyni  klasy IV b uczniom, zaproszonym rodzicom i wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości. Pani dyrektor Marzena Wojnicka zachęciła do chwili refleksji nad tym, czym jest WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, PATRIOTYZM dla każdego z nas. Teatr i scena mają ograniczone możliwości-aktorzy zasłużyli sobie na  brawa, jakie otrzymali na zakończenie spektaklu, a wszyscy, którzy oglądali  przedstawienie wyszli z niego zadowoleni.

 

Zdjęcia z wydarzenia