29 marca 2019 r. do klasy I i II zawitała mama naszego ucznia - Pani Aneta Sola – lekarz weterynarii.

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy weterynarza i właściwej opieki nad zwierzętami domowymi. Pani weterynarz zwróciła szczególną uwagę na  postępowanie wobec zwierząt, pielęgnację, odżywianie, szczepienia ochronne, opiekę podczas choroby. Pokazała uczniom jak bada się stetoskopem. Ważnym punktem pogadanki było uświadomienie pierwszakom zagrożeń wynikających ze strony zwierząt. Pani Aneta przyprowadziła do klasy swoją pupilkę – suczkę Bellę. Stała się ona prawdziwą gwiazdą spotkania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali dużo różnych pytań, dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi własnych podopiecznych.

Zdjęcia z wydarzenia