Święta Bożego Narodzenia budzą w nas uczucia wspólnoty, ciepła, przyjaźni i miłości. Pragniemy być razem i cieszyć się z narodzenia Bożej Dzieciny. Te uczucia towarzyszyły nam w trakcie przygotowań i prezentacji przedstawienia „Jasełka”. 

 

          Premiera przedstawienia odbyła się w Miejskim Domu Kultury  w Bełżycach w dniu 18.12.2018r. Na widowni zasiedli  Burmistrz Bełżyc Pan Ireneusz Łucka,  Rada Miejska  oraz zaproszeni goście.

     

          W pierwszej części przedstawienia zaprezentowali się uczniowie klas czwartych, szóstej i chór Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. Oto zbliża się Boże Narodzenie. Anioły w niebie i diabły w piekle odbywają narady. Aniołowie pragną, aby ludzie odczuli miłość Boga i radość z narodzenia Jezusa. Piekło chce byśmy zapomnieli o Jezusie, oglądali kolorowe reklamy, kupowali drogie prezenty  i zapomnieli o tym, co w Bożym Narodzeniu najważniejsze. Piękno  kolędy i anielskiego tańca zwycięża siły zła, także w nas samych. Część druga przedstawienia to znana nam od zawsze historia o narodzeniu Bożej Dzieciny w wykonaniu  dzieci z Oddziałów Przedszkolnych  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. Witają Jezusa aniołki radosnym śpiewem i tańcem.  Maryja z Józefem idą zmęczeni szukając schronienia i znajdują je w stajence. Witają Dzieciątko pasterze przerażeni światłem na niebie, niosąc to, co mają: mleko, chleb, miód.  Przez pustynię na wielbłądach jadą trzej Królowie, aby oddać pokłon Zbawicielowi.  Do stajenki przychodzą dzieci, aby dać Jezusowi swoje serca, zabawki, ciepłe buciki. Na zakończenie wszyscy gromadzą się na scenie, aby wspólnie zaśpiewać kolędę. Płyną życzenia od uczniów,  Burmistrza Bełżyc , Przewodniczącego Rady Miejskiej.

       

          Przedstawienie odbywa się po raz drugi wieczorem, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach.  Naszymi gośćmi są władze miasta, rodzice, członkowie rodzin, przyjaciele szkoły i lokalna społeczność. Rada Rodziców przygotowała kiermasz stroików świątecznych, ozdób choinkowych oraz pierniczków, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.  W czasie przedstawienia na twarzach gości widać było wzruszenie, radość i dumę z naszych wychowanków. Gromkie oklaski były nagrodą dla aktorów i chóru szkolnego.

          Przedstawienie odbywa się po raz drugi wieczorem, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach.  Naszymi gośćmi są władze miasta, rodzice, członkowie rodzin, przyjaciele szkoły i lokalna społeczność. Rada Rodziców przygotowała kiermasz stroików świątecznych, ozdób choinkowych oraz pierniczków, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.  W czasie przedstawienia na twarzach gości widać było wzruszenie, radość i dumę z naszych wychowanków. Gromkie oklaski były nagrodą dla aktorów i chóru szkolnego.

       

 Izabela Rosińska, Beata Żywicka, Izabela Nagnajewicz , Izabela Czuryszkiewicz, Dorota Gajowiak, Halina Korębska, Grzegorz Anasiewicz

GALERIA ZDJĘĆ