Uczestnicy wycieczki poznali narzędzia pracy drukarza oraz nieistniejącego już zawodu zecera oraz  podstawowych pojęć drukarskich. Obejrzeli materiały, z których możliwe jest pozyskanie celulozy, dowiadują się jak przebiega proces powstawania papieru, Spotkanie w papierni Izby Drukarstwa przybliża uczestnikom techniki ręcznego czerpania papieru.

 

          W dniu 07. 12. 2018 roku uczniowie klasy IV B odbyli mikołajkowy wyjazd do kina na film z olbrzymią dawką optymizmu. To historia o cynicznym, zielonym stworku- Grinchu, który marzy o tym by ukraść Święta Bożego Narodzenia.

          Film się podobał, ale w tym dniu również zwiedzali  Dom Słów – muzeum drukarstwa, ośrodek edukacyjny, w którym można zapoznać się z dawnymi technikami druku oraz poznać historię  drukarstwa lubelskiego. Izba Drukarstwa znajduje się przy ul. Żmigród 1 w Lublinie, w dawnym Pałacu Pociejów.

 

 

Zdjęcia