Jak co roku, w dniach poprzedzających Święto Zmarłych, Samorząd Uczniowski  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi  w Bełżycach  pamiętał o tych, którzy odeszli.

Uczniowie klasy VIII pod opieką pani Małgorzaty Goleman wybrali  się na cmentarz parafialny, by uporządkować grobowiec rodziny Kuźnickich – dawnych właścicieli Krężnicy Okrągłej oraz mogiłę powstańca styczniowego Józefa Szfajgiera. Klasy:  IV a i IV b pod opieką pani Anety Nawłatyny i pani Joanny Bartoszcze - Wójcik posprzątały otoczenie wokół pomnika upamiętniającego tych, którzy oddali życie za ojczyznę w wojnie 1920 roku. Uczniowie udekorowali groby chryzantemami i wiązanką,  zapalili znicze  i pomodlili się w intencji zmarłych.