W dniu 29 października 2018 roku uczniowie klasy V wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Parku ZOOM NATURY oraz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Janowie Lubelskim, gdzie w 1645 roku doszło do objawień.

 

W Sanktuarium uczniowie obejrzeli wnętrze kościoła oraz muzeum, gdzie znajdują się zabytkowe przedmioty i szaty liturgiczne.

   W Parku ZOOM NATURY uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami, źródłami oraz sposobami wykorzystania energii, poznali budowę elektrowni wodnej oraz mechanizmy działania elektrowni wiatrowych. Uczniowie uświadomili sobie korzyści płynące z pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł,  poznali idee, metody i sposoby recyklingu, uświadomili sobie związki pomiędzy naturalnymi składnikami: środowiskiem, człowiekiem  i jego działalnością,  oraz zagrożenia dla środowiska przyrodniczego i konieczności jego ochrony.  

W  „Laboratorium Awifauny i Troposfery”, uczniowie podziwiali bogactwo awifauny janowskiej, zasady aerodynamiki i niezwykłe zjawiska atmosferyczne. Część poświęcona troposferze zawiera prezentacje zjawisk zachodzących w najcieńszej warstwie atmosfery.