„Tylko ludzie silni nadzieją

są zdolni przetrwać  wszelkie trudności.”

Ks. Jerzy Popiełuszko

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie!

26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020, który był rokiem różniącym się od poprzednich. Pandemia zmusiła nas do odnalezienia się w nowej sytuacji, zmiany form nauczania i uczenia się. Wymagało to wielkiego zaangażowania, współpracy i wzajemnego zrozumienia nauczycieli, rodziców i uczniów. Jako Dyrektor Szkoły pragnę podkreślić, że wraz z nauczycielami i rodzicami tworzyliśmy i tworzymy zgrany, wspierający się wzajemnie zespół.

Społeczność szkolna sprostała trudnym wyzwaniom i zadaniom.

Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły dziękuję za wytężoną, sumienną pracę, za przekazanie uczniom wiedzy i niezbędnych umiejętności, za rozbudzanie myślenia i twórczych pasji. Rodzicom, zaś dziękuję za służenie radą i pomocą oraz wspieranie działań szkoły w tym trudnym okresie. Uczniom gratuluję osiągniętych wyników w nauce, sukcesów sportowych, nabycia nowych kompetencji i umiejętności. Ucząc się w sposób zdalny, na pewno staliście się bardziej samodzielni, zdyscyplinowani, po prostu dojrzalsi. Pragnę ,aby absolwenci   naszej szkoły  stali się uczniami wybranych przez siebie szkół, a one okazały się spełnieniem ich  oczekiwań i marzeń.

Na zakończenie wszystkim życzę zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się „ już w szkole”.

Mamy laureatów profilaktycznego konkursu plastycznego „Powiedz STOP uzależnieniom", realizowanego ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  i zorganizowany w tym roku szkolnym przez Miejski Dom Kultury w Bełżycach.  W konkursie wzięła udział klasa VB przygotowana przez wychowawcę Joanna Bartoszcze-Wójcik. Wszyscyuczniowie wzięli udział w konkursie i w kategorii wiekowej klasy 4-6 : MIŁOSZ CHEMPEREK  zajął  I miejsce, a  BARTOSZ KWIATKOWSK  miejsce III.

GRATULACJE !!!

Rekrutacja nadal trwa!!!

Kolorowe sale i pedagodzy z głowami pełnymi pomysłów czekają na dzieci!

Dysponujemy wolnymi miejscami we wszystkich grupach wiekowych. Wszystkie oddziały pracują w godzinach od 6.00 do 17.00. Istnieje możliwość korzystania z trzech posiłków.

Naszym priorytetem jest zapewnienie przedszkolakom wszechstronnego rozwoju odpowiednio do indywidualnych potrzeb i możliwości oraz edukacji na wysokim poziomie. Zapewniamy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki w atmosferze ciepła i akceptacji każdego dziecka.

W przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe: religia, bajkoteriapia, arteterapia, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia logopedyczne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia z sensoplastyki i terapii sensorycznej, grafomotoryki, zajęcia umuzykalniająco–rytmiczne, zajęcia językowe.

W oddziałach prowadzimy naukę czytania metodą krakowską.

Kreatywne spędzanie czasu w przedszkolu jest dla bardzo ważne. Liczne wyjścia, wyjazdy, zapraszani goście oraz atrakcyjne zajęcia stanowią podstawę naszej pracy.

Dzieci mają możliwość korzystania ze wsparcia specjalistów w zakresie :

• pedagogiki,
  • terapii pedagogicznej ( dysleksja , dysgrafia , dysortografia),
  • wczesnego wspomagania,
  • terapii logopedycznej,
  • integracji sensorycznej,
  • rewalidacji , pedagogiki specjalnej,
  • fizjoterapii,
  • surdopedagogiki,
  • wsparcia dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych ( autyzm, zespół Aspergera).

W związku z obecną sytuacją prosimy o zapisy z wykorzystaniem Internetu. Wymagane dokumenty zamieszczone  są na stronie internetowej szkoły . Po wypełnieniu należy je przesłać drogą mailową ( skan , skreen , zdjęcie) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  .