Main Menu

Kartka urodzinowa dla Mariki

          Wolontariusze SK PCK włączyli się w ogólnopolską akcję Karta urodzinowa dla Mariki. Akcja polegała na przygotowaniu kartek urodzinowych z życzeniami dla sześcioletniej Mariki, która walczy z chorobą nowotworową i przesłanie ich dziewczynce z okazji urodzin. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród Uczniów i Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji.


Czytaj więcej...
Pamiętamy o bohaterach naszej Małej Ojczyzny

 

          22 stycznia delegacja uczniów naszej szkoły udała się na cmentarz parafialny, by otoczyć pamięcią i modlitwą Józefa Szfajgiera – mieszkańca Bełżyc, który brał udział w powstaniu styczniowym. 


Czytaj więcej...
Dzień Babci i Dziadka

Wolontariusze SK PCK również w tym roku pamiętali o wszystkich Babciach i Dziadkach mieszkających w najbliżej okolicy naszej szkoły. Obdarowali kochanych Seniorów ciepłym słowem, uroczymi życzeniami, pięknymi kartkami oraz słodkimi upominkami. Dziadkowie i Babcie bardzo serdecznie reagowali na naszą wizytę. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej wyjątkowej akcji i ofiarować trochę radości naszym wspaniałym Babciom i Dziadkom;-)


Czytaj więcej...
Góra Grosza

W tym roku wolontariusze Szkolnego Koła PCK po raz kolejny zorganizowali w naszej szkole akcję- Góra Grosza. W sumie zebraliśmy 6078 monet, czyli 218,33.  Największą ilość groszy zebrała klasa pierwsza szkoły podstawowej, tak więc uczmy się od najmłodszych;-) Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji i wsparcie nawet przysłowiowym groszem.

W grudniową cudną noc staniemy przy stajence

         

          Święta Bożego Narodzenia budzą w nas uczucia wspólnoty, ciepła, przyjaźni i miłości. Pragniemy być razem i cieszyć się z narodzenia Bożej Dzieciny. Te uczucia towarzyszyły nam w trakcie przygotowań i prezentacji przedstawienia „Jasełka”. 


Czytaj więcej...
Szkolne mikołajki

          6 grudnia 2018 roku Przedstawiciele Samorządu Szkolnego : Kamil Miąc, Monika Kowalewska, Agnieszka Woźniak oraz Alicja Kopa z pomocą pani Małgorzaty Goleman  zorganizowali Mikołajki.


Czytaj więcej...
Muzeum Drukarstwa

         Uczestnicy wycieczki poznali narzędzia pracy drukarza oraz nieistniejącego już zawodu zecera oraz  podstawowych pojęć drukarskich. Obejrzeli materiały, z których możliwe jest pozyskanie celulozy, dowiadują się jak przebiega proces powstawania papieru, Spotkanie w papierni Izby Drukarstwa przybliża uczestnikom techniki ręcznego czerpania papieru.


Czytaj więcej...

  

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

Zadzwoń do nas !!!
81 517 31 93
E-MAIL
zs2belzyce@wp.pl
Nasz adres:
24-200 Bełżyce ul. Tadeusza Kościuszki 148

Back to top