Poznaliśmy grę w  kręgielnie, spędziliśmy aktywnie czas. MASTERS  BOWLING - najpopularniejszy rodzaj gry w kręgle, stworzony na podstawie klasycznych kręgli.

Święta Bożego Narodzenia budzą w nas uczucie ciepła, radości, życzliwości i miłości, a przede wszystkim sprawiają, że czujemy się wspólnotą.

12 grudnia 2019r na zajęciach świetlicowych odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych poprowadzone przez Panią Dorotę Wnuk- mamę Dominiki i Kacpra.

W przedświątecznej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd, pod czujnym okiem Pani Doroty uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli bombki i stroiki. Dzięki wspaniałej współpracy powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne, którymi udekorowano pracownie szkolne. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Wnuk za poświęcony czas oraz cenne wskazówki i rady z zakresu florystyki.

Zdjecia

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Szlachetna Paczka.

W sobotę, 16 listopada 2019 roku, otwarta została baza rodzin Szlachetnej Paczki i już następnego dnia wybraliśmy rodzinę, dla której szkoła chciała przygotować paczkę wg listy potrzeb. Wystartowaliśmy pełni zapału. Przygotowane zostało ogłoszenie o akcji, zrobiona lista potrzebnych rzeczy.

Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczkę dla p. Marii. W paczce  znalazły się min.  środki czystości, artykuły spożywcze , sokowirówka, książka oraz odkurzacz. Następnie wolontariusze z Akademii Wolontariatu zapakowali paczki  i odwieźli je do magazynu.  W wyładunku pomogli nam woluntariusze Szlachetnej Paczki.

Na tym skończyło się nasze zadanie. Otrzymaliśmy dyplomy, naklejki , kartkę świąteczną  i podziękowania. Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie z  Wolontariuszami Szlachetnej Paczki. Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej misji.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie tym, którzy wspomogli akcję: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!

Przychodzą nam na myśl słowa naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II, który niegdyś powiedział:

,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

Dziękujemy za wielkie serce!!!

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty.