Rozpoczynamy  zapisy do grup przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021.

Dysponujemy wolnymi miejscami we wszystkich grupach wiekowych. Wszystkie oddziały pracują w godzinach od 6.00 do 17.00. Istnieje możliwość korzystania z trzech posiłków. Naszym priorytetem jest zapewnienie dzieciom wszechstronnego rozwoju odpowiednio do indywidualnych potrzeb i możliwości. Zapewniamy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki w atmosferze ciepła i akceptacji każdego dziecka.  W przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe: religia, zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia logopedyczne, gimnastyki korekcyjnej, zajęcia z sensoplastyki , grafomotoryki , zajęcia umuzykalniająco – rytmiczne, zajęcia językowe .

W oddziałach prowadzimy naukę czytania metodą krakowską .

Dzieci mają możliwość korzystania ze wsparcia specjalistów w zakresie :

• pedagogiki,
  • terapii pedagogicznej ( dysleksja , dysgrafia , dysortografia),
  • wczesnego wspomagania,
  • terapii logopedycznej,
  • integracji sensorycznej,
  • rewalidacji , pedagogiki specjalnej,
  • fizjoterapii,
  • surdopedagogiki,
  • wsparcia dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych ( autyzm, zespół Aspergera).

W związku z obecną sytuacją prosimy o zapisy z wykorzystaniem Internetu. Wymagane dokumenty zamieszczone  są na stronie internetowej szkoły . Po wypełnieniu należy je przesłać drogą mailową ( skan , skreen , zdjęcie) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  .

Prosimy o składanie wniosków do 27 marca 2020 r.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W BEŁŻYCACH I DO KLAS PIERWSZYCH

Rozpoczynamy zapisy do grup przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021.

Dysponujemy wolnymi miejscami we wszystkich grupach wiekowych.

Udział pocztu sztandarowego: klasa VII - Roksana Dąbrowska, Jakub Król, Aleksandra Wróblewska, klasa VIII - Hanna Bzowska, Bartłomiej Lipa, Patrycja Wójtowicz, nauczyciel Joanna Bartoszcze-Wójcik w mszy świętej w kościele Nawrócenia św. Pawła Apostoła i uroczystości upamiętniające 71 rocznicę śmierci majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” i jego 6 podkomendnych oraz 78 rocznicy powstania Armii Krajowej.

W związku z zagrożeniem koronawirusem, szkoły i przedszkola w Gminie Bełżyce są
w dniu dzisiejszym zamknięte.

Dziś zostanie podjęta decyzja odnośnie zajęć w kolejnych dniach.

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim w Szpitalu Powiatowym im. Dr W. Oczki w Bełżycach. Pacjent pochodzi z Niedrzwicy Dużej i jest w stanie stabilnym. Szpital zachowujemy wszelkie reżimy i postępujemy zgodnie z procedurami. Zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego chory ma zostać przetransportowany do oddziału zakaźnego w Lublinie.

Prosimy Państwa o zachowanie spokoju, wzmożoną ostrożność higieniczną oraz na objawy związane z temperaturą powyżej 38 stopni C, bólami mięśni i trudnościami w oddychaniu.

Jeśli możecie Państwo pozwolić sobie na nieobecność dzieci w placówkach oświatowych to proszę o rozważenie takiej możliwości.

Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka jest w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami m.in.: Wojewódzkim Inspektoratem Sanitarnym, Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego,  Szpitalem oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Jutro o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lublinie, o decyzjach tam wypracowanych zostaniecie Państwo poinformowani niezwłocznie.

Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej nr2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najbardziej oryginalną pisankę i wielkanocną kartkę świąteczną.