Międzynarodowy Dzień Kropki (ang. International Dot Day) uchodzi za co raz bardziej popularne święto kreatywności, i zabawy, które rokrocznie obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują mnóstwo interesujących, tematycznych  ciekawych zabaw, które  stwarzają niebywałą okazję do odkrywania dziecięcych talentów i rozwijania artystycznych skrzydeł.

Zapewne w tym momencie pojawi się pytanie: ,,Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?” Otóż pewien znany amerykański pisarz literatury dziecięcej- Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Opisuje on główną bohaterkę- małą dziewczynkę imieniem Vashti, która dzięki maleńkiej  kropce i wspaniałej, nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje artystyczne możliwości.

W wielu szkołach i przedszkolach, w tym w naszej szkole, przedszkolaki z grupy 0b pod nadzorem wychowawcy- P. Magdaleny Nowak z racji tego wyjątkowego dnia, stworzyli unikatowe wykropkowane dzieła sztuki poprzedzone zabawą w poszukiwanie ukrytych w Sali kropeczkowych talerzyków (zabawa była przedniaJ) oraz obejrzeniem animowanej, polskojęzycznej wersji filmu ,,The Dot”.

Dla małych i twórczych artystów został przygotowany pamiątkowy dyplom na znak udziału w powyższym wydarzeniu.

opr. Magdalena Nowak- wychowawca grupy 0a

Więcej zdjęć

17.09.2020r. uczniów z  obydwu grup oddziału przedszkolnego  wraz z wychowawcą Panią Halinką- odwiedził dzielnicowy mł.asp Wojciech Sito, który przybył do nas na zaproszenie Pań: Magdaleny Nowak- wychowawcy grupy 0b oraz P. Justyny Ślusarskiej- pedagoga szkolnego. Podczas niecodziennego spotkania – uczniowie mieli niebywałą okazję obejrzeć strój służbowy P. Wojtka oraz jego wyposażenie, a także uzyskać ważne informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w drodze do/ze szkoły. Nasz gość wspominać też o randze, jaką odgrywa fotelik dziecięcy w aucie, przyjmowaniu właściwej pozycji obronnej podczas ataku nieznanego psa czy elementach odblaskowych zarówno pieszego, jak i rowerzysty. Na zakończenie pogadanki dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska radiowóz policyjny oraz usiąść za kierownicą radiowozu ( a chętnych było nie małoJ) i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Punktem kulminacyjnym było wykonanie wspólnych zdjęć z Panem Wojtkiem, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Serdecznie dziękujemy naszemu znakomitemu Gościowi za przybycie i podzielenie się istotną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Opr. Magdalena Nowak, Justyna Ślusarska

Więcej zdjęć

13 września podczas Festiwalu Wsi Polskiej – Spotkanie Na Styku Trzech Ziem w Wierzchowiskach Starych ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Księga Ziół” organizowanym przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Bełżycach. Konkurs polegał na wykonaniu zielnika z opisem właściwości i zastosowania rodzimych ziół. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział uczennice należące do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

W kategorii wiekowej klas IV-VI grupa dziewcząt z klas szóstych : Alicja Zając, Agata Wójcicka, Małgorzata Wróblewska, Julia Rumińska, Klaudia Stachyra, Małgorzata Skwarek Anna Żuchnik, Anna Wójtowicz uzyskała pierwsze miejsce i nagrodę wysokości 500 zł. W kategorii klas VII-VIII zielnik Dominiki Maj, Leny Góreckiej, Natalii Maciejewskiej, Marty Abramowicz, Aleksandry Raś, Kamili Bogusz, Aleksandry Wróblewskiej uzyskał wyróżnienie.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.