Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148

24 - 200 Bełżyce


tel. 81 517 23 12


e - mail: zs2belzyce@wp.pl

 


Rok szkolny 2017/2018
SZKOŁA PODSTAWOWA

 

  

KLASA I

1. Julian Tuwim,, Wiersze dla dzieci''

2. Agnieszka Frączek,, Rany Julek! o tym jak Julian Tuwim został poetą''

3. Władysław Bełza ,, Kto Ty jesteś ? Polak mały!Katechizm polskiego dziecka''

4. Hans Christian Andersen,, Baśnie '' wybór

5. Jan Brzechwa,, Brzechwa dzieciom''

6. Maria Kownacka ,, Plastusiowy pamiętnik''

7. Waldemar Ciechoń,, Cukierku , ty łobuzie''

8. Justyna Bednarek,, Niesamowite przygody 10 skarpetek''

 

KLASA III a, b
1. Roman Pisarski ,, O psie , który jeździł koleją’’
2. Astrid Lindgren ,, Dzieci z Bullerbyn’’fragmenty
3. Jan Grabowski ,, Puc, Bursztyn i goście’’
4. Hans Christian Andersen ,,Baśnie’’wybrane
5. Alina i Czesław Centkiewiczowie,, Anaruk chłopiec z Grenlandii''

6.Maria Krûger,, Karolcia''
7. Maria Konopnicka,, Jak to z lnem było ?’’
8. Janina Porazińska,, O dwunastu miesiącach’’

9. Janina Porazińska ,, Szewczyk Dratewka''


KLASA IV
1. Rene" Gościnny, Jean-Jacques Sempe" ,, Mikołajek''
2. Jan Brzechwa,, Akademia pana Kleksa''
3. Joanna Olech ,, Dynastia Miziołków''
4. Frances Hodgson Burnett,, Tajemniczy ogród''
5. Janusz Korczak ,, Król Maciuś Pierwszy''
6. Kornel Makuszyński,, Panna z mokrą głową''


KLASA V
1. Ferenc Molnar ,, Chłopcy z Placu Broni’’
2. Henryk Sienkiewicz ,,W pustyni i w puszczy’’
3. Astrid Lindgren ,, Bracia Lwie Serce’’
4. Lucy Maud Montgomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza’’

 

KLASA VI
1. Frances Hodgson Burnett ,,Tajemniczy ogród’’
2. Kornel Makuszyński ,,Szatan z siódmej klasy’’
3. Irena Jurgielewiczowi ,,Ten obcy’’
4. Stanisław Lem ,,Bajki robotów’’
5. John Ronald Reuel Tolkien,, Hobbit…’’

 

KLASA VII

1. Charls Dickens,, Opowieść wigilijna''

2. Aleksander Fredro,, Zemsta''

3.Aleksander Kamiński,, Kamienie na szaniec''

4.Antoine de Saint-Exupe"re,, Mały książę''

5.Juliusz Słowacki,, Balladyna''

6. Melchior Wańkowicz,, Ziele na kraterze''fragmenty

7. Sławomir Mrożek,, Artysta''

8. Ignacy Krasicki,, Żona modna''

9. Adam Mickiewicz II część ,, Dziady''

10. Jan Kochanowski ,, Treny'' wybór

11. Wiersze: Cyprian Norwid, Bolesław Leśmian, Wisława Szymborska, Kazimierz Wierzyński

      Jan Lechoń i inni wskazani poeci w klasach IV-VI

Lektury uzupełniajace: Agata Christie ,, Tajemniczy przeciwnik, Henryk Sienkiewicz,, Krzyżacy''

                        LEKTURY GIMNAZJUM

Klasa 2

Molier ,,Skąpiec’’

H. Sienkiewicz ,, Krzyżacy’’

A. Kamiński ,, Kamienie na szaniec’’

I. Fink ,, Drzazga’’  z tomu ,,Odpływający ogród’’

A. Christie ,, Dwanaście prac Herkulesa’’ lub ,, I nie było już nikogo’’

E. Hemingway ,, Stary człowiek i morze’’

Klasa 3

Z. Kossak ,, Bursztyny’’

W. Szekspir ,, Romeo i Julia’’

St. Lem opowiadanie z tomu ,, Dzienniki gwiazdowe’’

J. Słowacki ,,Balladyna’’

J. Gaarder ,, Świat Zofii’’

A. Liber  ,,Madame’’

J.R.R. Tolkien ,, Hobbit’’

G. Herling – Grudziński ,, Pierścień’’

 E. Schmitt ,, Oskar i pani Róża’’

St. Lem ,, Bajki robotów’’

N. H. Kleinbaum ,, Stowarzyszenie umarłych poetów’’

K. Siesicka  ,, Zapałka na zakręcie’’

D. Terakowska  ,, Poczwarka’’

A. Czechow ,,Śmierć urzędnika’’

         

Synergia-LOGO

baner mmowid

zmm

310278
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
RAZEM
273
307
2146
7967
310278

Zaloguj się

 

 

               

 

    11  

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.