1. Rozmawiajmy z dziećmi na temat ich aktywności w internecie - dowiedzmy się czym się tam zajmują i z kim się kontaktują.
  2. Dopytujmy o problemy naszych dzieci, być może coś je trapi, z czymś sobie nie radzą. Bądźmy dla nich oparciem.
  3. Zwróćmy uwagę na zachowanie dziecka – jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha. Zaniepokoić powinna apatia, izolowanie się od świata realnego lub nasilenie zmienności nastrojów, stałe zmęczenie, zainteresowanie nieadekwatnymi do wieku filmami i budzącą skrajne emocje muzyką.
  4. Zadbajmy o zabezpieczenie komputera dziecka za pomocą filtrów ochrony rodzicielskiej.
  5. Określmy zasady dotyczące czasu, jaki dziecko może spędzać przed komputerem. Obserwujmy, czy nie ma sygnałów uzależnienia od komputera. Upewnijmy się, czy dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
  6. Zainteresujmy się, w co gra dziecko i czy ta gra jest adekwatna do jego wieku. Porozmawiajmy z dzieckiem o grach, z których korzysta, a dowiemy się, czego się z nich uczy.
  7. Zanim kupimy dziecku grę, upewnijmy się, czy jest adekwatna do jego wieku, można w tym celu skorzystać z systemu oceny gier PEGI.

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.