Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148

24 - 200 Bełżyce


tel. 81 517 23 12


e - mail: zs2belzyce@wp.pl

 Instytut Psychoprofilaktyki i Psychoterapii działający w ramach Stowarzyszenia Natanaelum, z dniem 01 marca 2016 r. otworzył Specjalistyczną Poradnię Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Poradnia mieści się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 16 w Lublinie (Sławinek). Poradnia świadczy usługi:

- poradnictwa psychologicznego w zakresie uzależnień od środków psychoaktywnych i czynności

- diagnozy uzależnienia

- motywowania do zmian destruktywnych zachowań

- terapii indywidualnej osób uzależnionych

- profilaktyki uzależnień (poradnictwo dla rodziców, nauczycieli, szkół, organizacji pomocowych i innych)

Wszystkie świadczenia dostępne w Poradni są nieodpłatne.

Poradnia działa w ramach zadań statutowych Stowarzyszenia Natanaelum. Pomoc w Poradni świadczą osoby odbywające szkolenie specjalistyczne z terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków, prowadzone przez Instytut Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Stowarzyszenia Natanaelum, kierowane przez prof. Iwonę Niewiadomską. Pracę Poradni w zakresie terapii uzależnień psychoaktywnych (od narkotyków, alkoholu, leków, nikotyny) koordynuje p. mgr Agnieszka Palacz-Chrisidis – certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Działania w ramach terapii uzależnień behawioralnych (od hazardu, Internetu, zakupów i innych czynności) koordynuje p. dr Bernadeta Lelonek-Kuleta – specjalista terapii uzależnień. Patronat merytoryczny nad Poradnią objęła Katedra Psychoprofilaktyki Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 Celem Poradni jest zmniejszenie ryzyka rozwoju uzależnień od substancji psychoaktywnych, szczególnie od narkotyków, wśród mieszkańców woj. lubelskiego, a zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej oraz redukcja szkód i przywracanie do zdrowia, aktywności społecznej i zawodowej osób używających substancji psychoaktywnych i uzależnionych.

Ze wsparcia Poradni mogą korzystać wszyscy mieszkańcy województwa lubelskiego, a zwłaszcza rodzice i młodzież szkolna, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub e-mailowym.

telefon:  535-100-334          e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tygodniowy plan dyżurów w specjalistycznej poradni profilaktyki i terapii uzależnień:

poniedziałek – 8.00 – 13.00;

wtorek – 8.00 – 12.00;

środa, czwartek, piątek  – 15.00 – 19.00;  

Synergia-LOGO

baner mmowid

zmm

355462
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
RAZEM
492
949
10805
19044
355462

Zaloguj się

 

 

               

 

    11  

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.