ku pamieci1 KopiowanieJak co roku, w dniach poprzedzających Święto Zmarłych, Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 2 w Bełżycach zatroszczył się o pomniki, którymi opiekuje się nasza szkoła. Uczniowie klasy I a gimnazjum pod opieką pani Jolanty Wójtowicz udali się na cmentarz parafialny, by uporządkować grobowiec rodziny Kuźnickich – dawnych właścicieli Krężnicy Okrągłej oraz mogiłę powstańca styczniowego Józefa Szwajgiera. Klasa VI pod opieką pani Joanny Bartoszcze – Wójcik posprzątała otoczenie wokół pomnika upamiętniającego tych, którzy oddali życie za ojczyznę w wojnie 1920 roku. Uczniowie zapalili znicze i pomodlili się w intencji zmarłych.

Małgorzata Goleman

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia ...

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.