Dzień Ziemi

P1140674 Kopiowanie       22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku, w Polsce pierwsze obchody odbyły się w 1990 roku. Dzień Ziemi to nazwa akcji, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić wszystkim, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi, jakich spustoszeń dokonał człowiek, jakie są tego skutki i jak można to zmienić.
    25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas IIIa i IIIb przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. W wierszach i piosenkach ukazali piękno Ziemi oraz sposoby życia w zgodzie z naturą. Na koniec przedstawiono prezentację, która była podsumowaniem tego, co przekazały dzieci. Piękne krajobrazy, zwierzęta żyjące na wolności i grabieżcza działalność człowieka. Należy mieć nadzieję, że młode pokolenie wychowane w zgodzie z ekologią dołoży wszelkich starań, by nasza planeta nadal zachwycała różnorodnością krajobrazów, bogactwem roślin i zwierząt.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia:

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.