Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148

24 - 200 Bełżyce


tel. 81 517 23 12


e - mail: zs2belzyce@wp.pl

        Jadwiga Andegaweńska jest jedną z najlepiej znanych królów Polski. Zawdzięcza to swojej urodzie oraz opinii jednej z najbardziej wspaniałomyślnych władców. Gdy przyjechała do Polski jako dziecko już wtedy zapowiadała się jako piękna królowa, dobra i miła. Była idealnym władcą, który przekładał dobro państwa nad swoje przyjemności, czy nawet życie.

 

Cele Konkursu:

- upowszechnianie dokonań, ideałów i wartości reprezentowanych przez Królową Jadwigę, jej wizerunku jako władcy, polityka, kobiety.
- pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży,
- kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez twórczość plastyczną,
- prezentacja zdolności artystycznych w zakresie sztuk plastycznych uczestników konkursu

 

Warunki konkursu:

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w formie komiksu lub ilustracji malarskiej- obrazy z życia i panowania Królowej Jadwigi

Adresatami konkursu są uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum noszącej imię Królowej Jadwigi w całym kraju.

Uczestnictwo w konkursie zapewnia nadesłanie pracy konkursowej w terminie i formie określonej regulaminem.

W konkursie biorą udział prace wykonane indywidualnie, wykonane dowolną techniką malarska, na kartonie w formacie A4 /A3 maksymalnie, nieoprawione.

Konkurs trwa od 15 kwietnia do 25 maja 2018 roku. Prace należy przesłać w terminie do 25. 05. 2018 roku na adres organizatora konkursu Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach, 24-200 Bełżyce ul. T. Kościuszki 148 , powiat /województwo Lublin, tel. (0-81 517-23-12) z dopiskiem ,,KONKURS PLASTYCZNY’’, e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (opiekun konkursu nauczyciel Joanna Bartoszcze – Wójcik ).

Synergia-LOGO

baner mmowid

Zaloguj się

 

 

               

 

    11  

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.