Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148

24 - 200 Bełżyce


tel. 81 517 23 12


e - mail: zs2belzyce@wp.pl

DSC03718   W dniu 28 marca odbył się w naszej szkole apel świąteczny. Tegoroczne przedstawienie nosiło tytuł: „Współczesny Jonasz”. Na przykładzie sytuacji chłopca – Jonasza, zostały ukazane problemy, z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież. Jonasz, rozmawiając z Bogiem dowiaduje się jak żyć, by nie zmarnować tego cennego daru. Pan Bóg przypomina Jonaszowi, że to, co piękne w trudzie się zdobywa. Tak właśnie uczynił Jezus: przyjął na siebie cierpienie, aby pokazać nam wielką miłość. Co Ty jesteś gotów poświęcić w imię miłości?
   W taki właśnie sposób zostaliśmy wprowadzeni w klimat Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie uczniowie i Pani Dyrektor Cecylia Król złożyli obecnym życzenia świąteczne.
     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli w zrealizowanie apelu. Inscenizację przygotowali uczniowie kl. VI. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Szymon Listoś z kl. V. Przepiękną oprawę muzyczną zawdzięczamy chórowi szkolnemu pod kierunkiem Pani Beaty Żywickiej. Nagłośnienie obsługiwał Pan Grzegorz Anasiewicz. Dekorację wykonała Pani Joanna Baroszcze – Wójcik. Zdjęcia są zasługą Pani Jolanty Harasim – Król. Nad całością czuwała katechetka Pani Izabela Rosińska.

 

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia...

Synergia-LOGO

baner mmowid

Zaloguj się

 

 

               

 

    11  

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.