Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148, 24 - 200 Bełżyce

Tel. 81 517 23 12, mail: zs2belzyce@wp.pl


„Jadwiga jest w sercu
Polski, a Polska na
każdym etapie swych
dziejów musi stwierdzić,
że była i jest w znacznej
mierze przez Jadwigę”

św. Jan Paweł IISynergia-LOGO        


Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach  są już pełnoprawnymi uczniami.  16 października 2017r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Cecylia Król dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Ciebie na ucznia klasy pierwszej " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Pani wicedyrektor Marzena Wojnicka i przedstawiciel rodziców podarowali upominki, pamiątkowe dyplomy oraz teczkę na świadectwa. W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor Cecylia Król pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności, życząc im spełnienia marzeń i wypełnienia zobowiązań. Aby tak wyjątkowa uroczystość pozostała na długo w pamięci, uczniowie klasy I na zakończenie wykonali pamiątkowe zdjęcia.

 

 

Zdjęcia

              

 

 

             

 

    11  


Copyright Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi © 2018. All Rights Reserved.