Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148, 24 - 200 Bełżyce

Tel. 81 517 23 12, mail: zs2belzyce@wp.pl


„Jadwiga jest w sercu
Polski, a Polska na
każdym etapie swych
dziejów musi stwierdzić,
że była i jest w znacznej
mierze przez Jadwigę”

św. Jan Paweł IISynergia-LOGO        


DSC03167 Kopiowanie   Boże Narodzenie to czas radości i miłości. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te święta. 21 grudnia w atmosferę świat Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie, przedstawiając jasełka. Ich nazwa pochodzi ze starej polszczyzny, w której to „jasło” oznaczało żłób, a ponieważ akcja jasełek dotyczy wydarzeń ze stajenki betlejemskiej, w której znajdował się żłóbek Pana Jezusa, nazwa ta przeniosła się na te niecodzienne przedstawienia.
        I tak, po raz kolejny publiczność mogła przeżyć historię narodzin Bożego Dzieciątka. Chóry anielskie budzące pasterzy, spisek Heroda z szatanem, pokłon Trzech Króli to tradycyjne sceny z jasełek. Ale w naszym, szkolnym przedstawieniu nie zbrakło również współczesnych akcentów, jak chociażby role pastuszków, którzy stają się nagle tajnymi agentami! Jasełka przygotowali uczniowie kl. V i VI, pod okiem Pani katechetki Izabeli Rosińskiej. Inscenizacja przeplatana była kolędami, wykonanymi przez chór szkolny pod kierunkiem Pani Beaty Żywickiej. Urok Świąt Bożego Narodzenia podkreślały również scenografia i dekoracje przygotowane przez Panią Joannę Bartoszcze – Wójcik oraz barwne stroje aktorów, które są zasługą Rodziców.
     Po części artystycznej zuchy z naszej szkoły wręczyły na ręce Pani Dyrektor Cecylii Król Betlejemskie Światło Pokoju. Nie zabrakło też życzeń, które składali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wspólnego odśpiewania kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.
     Dziękujemy Panu Grzegorzowi Anasiewiczowi za obsługę nagłośnienia i pomoc techniczną, a Pani Jolancie Harasim - Król za wykonanie zdjęć. Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w przygotowanie Jasełek.

 

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia...

              

 

 

             

 

    11  


Copyright Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi © 2018. All Rights Reserved.