UWAGA !!!

Po raz kolejny zapraszamy społeczność szkolną do wspólnego wykonania  szlachetnej paczki dla  jednej z ubogich rodzin w naszej okolicy !

Jest to rodzina o kodzie LBE-3433-559096.

Opis rodziny:

Państwo Artur (27l.) i Weronika (21l.) są młodym małżeństwem z czteroletnią córką, Oliwką. Żyją wspólnie z mamą pana Artura, panią Bogumiłą (49 l.) i braćmi Sylwkiem (24l.) i Piotrkiem(26l.). Oliwka urodziła się z obustronnym kurczowym porażeniem i do chwili obecnej nie chodzi. Rozpoczęła się długa i ciężka rehabilitacja, która trwa do dziś. Najtrudniej było pogodzić częste wizyty w szpitalu, zajęcia rehabilitacyjne z pracą pani Weroniki. Nie zawsze udawało się ustalić z pracodawcą zmiany czy dostosować grafik do pojawiających się zajęć córki z lekarzami. Trzeba było podjąć decyzję o odejściu z pracy i poświęceniu się całkowicie opiece Oliwii. Do tego bracia pana Artura nie pracują ze względu na ograniczone możliwości społeczne. Na jednego członka rodziny, na miesiąc przypada 500 zł. Rodzina bardzo sympatyczna, otwarta, życzliwa. Widać, że są dla siebie nawzajem wsparciem. Absolutnie nie narzekają na los, trudną sytuację, choć jest im ciężko. Każdy problem, trudność uważają, że trzeba pokonać i się nie poddawać. Dom, który stworzyli jest ciepły, pełen miłości, szacunku. Pan Artur i pani Weronika żyją skromnie, ale sobie radzą. Wspierają się, nie poddają przeciwnościom. A największe trudności, na które napotykają związane są z problemami finansowymi. Dla rodziny największym wsparciem w dalszym życiu będzie zakończenie remontu. Każdą inną trudność pokonują sami przez swoją zaradność. Pomoc w tym zakresie byłaby wielkim ułatwieniem w życiu codziennym całej rodziny, co przełożyłoby się na kolejne pozytywne aspekty w ich życiu. Potrzeba im materiałów do wykończenia łazienki (od brodzika, umywalki, WC, po glazurę i terakotę). Pracami zajmie się sam pan Artur. Jeśli udałoby się zgromadzić zapasy żywności i środków czystości to pieniądze zaoszczędzone przeznaczyłaby rodzina na zakup potrzebnych rzeczy do remontu domu.

Potrzeby:

- Żywność trwała:  Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Proszę o przygotowanie tych produktów uczniów klas I – III szkoły podstawowej.

- Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów,

Proszę o przygotowanie tych produktów uczniów klas IV – VII

- Odzież

Weronika: kurtka zimowa do kolan Rozmiar: XL Sylwetka: 168 cm

- Obuwie

Bogumiła obuwie zimowe; Kategoria: kozaki do łydki (kowbojki) Rozmiar: 40

Proszę Radę Rodziców o przygotowanie odzieży i butów.

- Ręczniki

Proszę o ich zakup uczniów klasy III gimnazjum

- Brakujące sprzęty: państwo Arek i Weronika posiadają wypożyczoną lodówkę (poprzednia się już popsuła). Kuchenka, na której gotują niestety też już nie spełnia wszystkich swoich funkcji. Rodzina nie wymieniła tego jako potrzeby. Zostało to zapisane przez wolontariuszy kiedy podczas rozmowy padły te informacje. Pan Arek informował, że stopniowo, powoli, może uda mu się wymieniać sprzęty, tak jak udało mu się zrobić małą kuchnię (sam podłączył kran, zlew, wygospodarował miejsce w pokoju i oddzieli na kuchnię)

Jeśli ktoś ma do oddania lodówkę lub kuchenkę, przekażemy rodzinie wraz z paczką.

- Inne potrzeby: główną potrzebą, tą na którą rodziny w tym momencie nie stać jest wykończenie łazienki. Dlatego potrzeba wszystkiego- glazury, terakoty, armatury łazienkowej, WC, brodzik (głęboki 80). Tutaj też rodzina nie chciała, żeby ktoś pomyślał, że oni na wszystko liczą. Sami będą też starali się powoli dokupować potrzebne rzeczy, a jeśli uda się cokolwiek z potrzeb zapewnić będą szczęśliwi.

Ze składki finansowej wśród nauczycieli i pracowników szkoły zakupiony zostanie bon w jednym z marketów budowlanych.

- Specjalne upominki Trudno było usłyszeć od rodziny o upominkach. Rodzice od razu wiedzieli co spodobałoby się Oliwce (zabawki związane z krainą lodu)

Proszę o zakup zabawek uczniów klas IIa i IIb gimnazjum.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pedagog.

zmm

RAZEM

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.