Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148

24 - 200 Bełżyce


tel. 81 517 23 12


e - mail: zs2belzyce@wp.pl

DSC09690 Kopiowanie20 maja 2016 roku  w ramach naszego koła udałyśmy się do Zakładu rzeźbiarsko-kamieniarskiego Pana Witolda Marcewicza, w celu pogłębienia wiedzy na temat skarbów Ziemi, czyli skał. Pan Marcewicz zaprezentował nam najpopularniejsze okazy skał- granity, wapienie, piaskowce oraz głazy narzutowe z których najczęściej wykonuje swoje dzieła. Ponadto przedstawił nam dorobek swojej artystycznej pracy. Na zakończenie spotkania Pan Marcewicz przekazał na rzecz szkoły- wzorniki skał oraz bardzo unikatowy okaz- skrzemieniałe drewno z Bełchatowa liczące ponad 30 milionów lat!!! Okazy skał ofiarowane przez Pana W. Marcewicza można będzie obejrzeć na wystawie w sali nr 6, która już wkrótce powstanie... Serdecznie dziękujemy Panu Witoldowi Marcewiczowi za pouczającą lekcję i poświęcony czas.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia...

Synergia-LOGO

baner mmowid

Zaloguj się

 

 

               

 

    11  

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.