Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148

24 - 200 Bełżyce


tel. 81 517 23 12


e - mail: zs2belzyce@wp.pl

DSC07642 Kopiowanie

   30 listopada 2015 w ramach naszego koła przyrodniczego udaliśmy się na wycieczkę do pobliskiej stadniny koni. Celem naszej podróży było pogłębienie wiedzy na temat koni. Dzięki uprzejmości właścicielki hodowli- Pani Oli Rosińskiej, cel został zrealizowany, a nawet przerósł nasze oczekiwania. Pani Ola szczegółowo i bardzo ciekawie omówiła nam specyfikę hodowli koni- w tym rodzaje stajni,  zasady obchodzenia się z koniem, przyrządy niezbędne do pielęgnacji zwierząt, budowę anatomiczną konia (liczne ciekawostki), osprzęt niezbędny do jazdy konnej. Pokazała nam jak prawidłowo zadbać o wygląd konia oraz zaproponowała nam żebyśmy spróbowali wyczesać konia. Następnie wspólnymi siłami przygotowaliśmy konia do jazdy- a więc poznaliśmy sposób kiełzania i siodłania. W nagrodę każdy z nas miał szansę na przejażdżkę na koniu;-).  Na zakończenie pomogliśmy właścicielce posprzątać cały osprzęt do jazdy oraz nakarmiliśmy koniki ich przysmakiem, czyli cukrem;-) Pełni wrażeń i mądrzejsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły. Serdecznie dziękujemy Pani Oli za bardzo interesującą i niezapomnianą lekcję...

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia...

Synergia-LOGO

baner mmowid

Zaloguj się

 

 

               

 

    11  

Copyright Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach © 2015. All Rights Reserved.