Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148, 24 - 200 Bełżyce

Tel. 81 517 23 12, mail: zs2belzyce@wp.pl


„Jadwiga jest w sercu
Polski, a Polska na
każdym etapie swych
dziejów musi stwierdzić,
że była i jest w znacznej
mierze przez Jadwigę”

św. Jan Paweł IISynergia-LOGO        


26906539 317607482076685 845962450 o KopiowanieAby czynić dobro - Wystarczy chcieć …
Każdy z nas ma marzenia i plany na przyszłość zarówno zdarzeń najbliższych, jak i tych, które będą miały miejsce kiedy dorośniemy. Marzymy o wielu rzeczach i po cichu liczymy, że się one wszystkie spełnią. Życie bez marzeń nie miałoby sensu, dlatego powinniśmy nie bać się marzyć o rzeczach nawet tych najmniej realnych.
Weronika, bohatera naszej akcji ma tylko jedno marzenie - wrócić do tego, co było przed operacją. Wstać z wózka inwalidzkiego, wrócić na studia, pójść do czytelni, do kina, na spacer z koleżanką, czy też porozmawiać z najbliższymi. Weronika była normalną dziewczyną, studentką pierwszego roku na Politechnice, gdy wydarzyło się ogromne nieszczęście. Pewnego dnia będąc na uczelni źle się poczuł i zasłabła. Wezwano karetkę. W szpitalu okazało się, że Weronika wieku 19 – lat doznała krwotoku śródmózgowego. Usunięto jej 1/3 mózgu. „Olbrzymi obrzęk, brak kości czaszki, stan krytyczny” - wyrokowali kolejno lekarze. Szanse Weroniki na przeżycie były znikome. Jednak Weronika nie poddawała się, wybudziła się ze śpiączki, zaczęła najpierw ruszać palcem, później lewą ręką, stopą, głową a nawet próbowała siadać.
Od nieszczęśliwego wydarzenia minęło już dwa lata. Weronika nadal walczy, tym razem o skuteczną rehabilitację, która pozwoli jej normalnie funkcjonować. Bardzo wzruszyła nas historia Weroniki – WOJOWNICZKI. Podobnie jak i my, Weronika angażowała się w różne akcje charytatywne, oddawała krew, była zwolenniczką aktywności fizycznej. Jedno zdarzenie wywróciło jej życie do góry nogami. Przecież na jej miejscu mógłby być każdy z nas. Życie jest nieprzewidywalne…Nie wiadomo, co czeka nas za tydzień, jutro, czy też za godzinę.
Smutna i wzruszająca historia Weroniki zmobilizowała nas do zorganizowania zbiórki pieniędzy na jej rehabilitację. W tym celu zorganizowaliśmy kiermasz słodkości oraz loterię fantową. Każdy z nas przyniósł potrzebne produkty, z których zrobiliśmy pyszne, domowe gofry, które rozchodziły się w ekspresowym tempie. Ich wspaniały zapach długo unosił się na szkolnym korytarzu i niesamowicie pobudzał apetyt. Dodatkowo każdy mógł wybrać dodatek do gofra - cukier puder, bitą śmietanę, owoce, domowe konfitury lub słodką posypkę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa, w której można było wylosować wartościowy, świąteczny prezent. Mamy nadzieję, ze za rok uda nam się powtórzyć akcję z takim samym lub lepszym wynikiem.
Dziękujemy Dyrekcji szkoły, Nauczycielom, Obsłudze, Rodzicom oraz wszystkim Uczniom za wzięcie udziału w akcji i wsparcie finansowe. Dziękujemy również naszym opiekunkom Pani Elizie Stanek oraz Pani Marzenie Podgajnej za czuwanie nad całą akcją. Udało nam się zebrać aż 650 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji, która opiekuje się Weroniką. Jeśli chcecie poznać naszą bohaterkę, możecie zapoznać się z jej profilem na facebooku– Weroniko Wstań.

Wolontariusze SK PCK

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia...

              

 

 

             

 

    11  


Copyright Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi © 2018. All Rights Reserved.